W dniu 3 czerwca po mszy św. o godz. 11.00 w parafii pw. Świętego Mikołaja odbyła się procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy przy kapliczkach różańcowych. Czytane i rozważane ewangelie przy każdym ołtarzu pomagały pomagały wiernym zrozumieć istotę kultu Eucharystii.  Zakończenie procesji odbyło się w naszym kościele błogosławieństwem  Najświętszym Sakramentem. Uroczystość uświetniła orkiestra Boni Angeli.

Dnia 30 czerwca 2021 r. w Uroczystość Najświętszej Trójcy uczniowie klas ósmych parafii św. Mikołaja w Jedlni przyjęli Sakrament Bierzmowania z rąk ordynariusza diecezji radomskiej biskupa Marka Solarczyka. Uroczystość ubogacał śpiewem Pan Organista Łukasz wraz ze scholą parafialną.

Uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach pod kierunkiem wychowawczyni Anny Winiarskiej, 13 maja 2021 roku wybrali się na wycieczkę. Trasa wyprawy wiodła śladami historii naszej okolicy. Jako pierwszą zwiedziliśmy Izbę Pamięci im. Księży Tadeusza i Józefa Gackich. Naszym przewodnikiem był ks. kanonik Janusz Smerda, proboszcz parafii św. Mikołaja w Jedlni.

3 maja 2021 roku o godzinie 12.00 w kościele św. Mikołaja w Jedlni została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji strażaków  z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaroszek i Jedlni, oraz ich rodzin. Uroczystej Mszy św. w intencji strażaków przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. kanonik Janusz Smerda, który mówił  „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich – czytamy w dzisiejszej Ewangelii.

Ewangelia na dzis

09 grudzień 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15
    Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com