Święto Niepodległości 2013 roku w Gminie Pionki  rozpoczęto uroczystą Mszą Św. w Jedlni  w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez: ks. Rafała Piekarskiego - wykładowcę historii w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, ks. prałata Marka Fitucha z Radomia , ks. proboszcza Janusza Smerdę.W uroczystości wzięły udział władze Gminy Pionki  z Sekretarzem Gminy Panią Ewą Kurpetą Abu-Mizer, Przewodniczącym Rady Gminy Pionki Tomaszem Wojciechem Wróblem.

 

W niedzielę 23 czerwca 2013 roku  w Jedlni odbył się festyn historyczny „Przeciw niepamięci" w 150 rocznicę Powstania Styczniowego. Uroczystości rozpoczęto o godz.11 w miejscowości Jaśce, gdzie poświęcono kamień upamiętniający zwycięską bitwę w kwietniu w 1863 roku. Według przekazów zginęło 70 carskich żołnierzy, powstańców na polu bitwy pozostało 17. Następnie na starym cmentarzu, przy dźwiękach werbli oddano hołd powstańcom i złożono kwiaty . Nowy pomnik, według projektu art. plastyka Tomasza Wróblewskiego, został poświęcony w styczniu tego roku .Była to wspólna inicjatywa Gminy Pionki, Stowarzyszenia Jedlnia i Parafii Św. Mikołaja w Jedlni.

Nocą z 23 na 24 stycznia minie 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego.
Wstępem do obchodów tej rocznicy w Gminie Pionki była uroczystość poświęcenia pomnika, na powstańczej mogile na „starym" cmentarzu w Poświętnym, w niedzielę 20 stycznia. Z tej okazji, w kościele parafialnym w Jedlni 21 stycznia 2013 roku, została odprawiona uroczysta msza św. w intencji poległych Obrońców Ojczyzny, uczestników Powstania Styczniowego.

 

 

 

 

W tym roku Parafialne Dożynki w Jedlni odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2013 roku. O godzinie 12.00 rozpoczęła się Uroczysta Dziękczynna Msza Święta, którą celebrowali ks. prał. mgr Marek Fituch, ks. prał. dr Albert Warso, który w homilii przypomniał nam postać Sługi Bożego ks. Bp. Piotra Gołębiowskiego i proboszcz Parafii Jedlnia ks. Janusz Smerda .Dożynkowy piękny wieniec przygotowali w tym roku mieszkańcy Poświętnego, mieszkańcy innych miejscowości przynieśli dary w naturze.

 

 

Ewangelia na dzis

09 grudzień 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15
    Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com