Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe .

 

  1. Róża św. Teresy - Jedlnia Kol.      - 01.10 piątek
  2. Ministranci                                 - 02.10 sobota

3 października w naszej parafii odbył się Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Mszy św. przewodniczył ks. dziekan Janusz Smerda. Kazanie odpustowe głosił ks. dr Sławomir Czajka, natomiast na uwielbieniu był Ks. Marek Fituch, Kanclerz Kurii Radomskiej. Po uroczystej Mszy św. wyruszyła procesja do usytuowanych wokół kościoła kapliczek różańcowych. Zapraszamy na fotorelację z uroczystości.

3 października w kościele św. Mikołaja w Jedlni odbył się IV Przegląd Zespołów Muzyczno Wokalnych. Ksiądz dziekan Janusz Smerda powiedział, że bardzo się cieszy iż po rocznej przerwie możemy w naszej świątyni przenieść się w świat muzyki. Koncerty muzyczne są perełkami pośród naszej codzienności i prawdziwą ucztą dla ducha.

Uroczystość dożynkowa w Dąbrowie Kozłowskiej odbyła się w trzecią niedzielę września. Rozpoczęła się mszą świętą w miejscowej kaplicy pod wezwaniem świętej Faustyny Kowalskiej, celebrował ją ks. proboszcz Janusz Smerda, poświęcił także wieniec i przyniesione przez rolników dary. Czytania podczas mszy prowadzili: Paweł Mika i sołtyska Anna Kwiatkowska. Po mszy zebrani przeszli korowodem z wieńcem i koszami płodów ziemi, przy muzyce na plac przykościelny.

Ewangelia na dzis

09 grudzień 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15
    Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com