Odbędą się  w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnej w dniach 22-23-24 października 2021 r. . Poprowadzi je O. Rajmund Guzik – Cysters tym razem  w oparciu o Tajemnice Światła Różańca Św.

Koszt pobytu z wyżywieniem – 240 zł /dojazd na koszt własny/. Początek rekolekcji w piątek, 22 października , o godz.15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w niedzielę, 24 października, o godz. 13.00 – obiadem. Liczba miejsc ograniczona./jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach bez noclegu – trzeba to podać przy zgłoszeniu/.

Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

Uprzejmie informuję, że katechezy dla narzeczonych w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbędą się w parafii św. Mikołaja w Jedlni Poświętne 21A (Sala parafialna) w następującym terminie:

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, jak co roku skłania do zadumy, refleksji i gorliwszej modlitwy za naszych bliskich zmarłych… ale coraz częściej pojawia się też zaniepokojenie, gdy patrzymy na góry piętrzących się śmieci w pojemnikach znajdujących się na cmentarzach.

Ewangelia na dzis

23 październik 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2021-10-23, Dzień powszedni
    Łk 13,1-9
    W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie». I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com