1. Cały czas trwamy w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Uszanujmy decyzję Ministra Zdrowia i pozostańmy w domach, łącząc się w modlitwie za pośrednictwem Internetu. Przypominam, że w kościołach i kaplicach, jednocześnie może przebywać 5 osób. Wierzę, że taka decyzja jest podyktowana troską o nasze zdrowie.

Informuję, że na naszej stronie  www.Jedlnia.com.pl są transmitowane wszystkie Msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła parafialnego. 

Panie Jezu, ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś apostołom przygotować wieczerzę, w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu ze swoimi uczniami. Prosimy Cię pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność wśród podczas wielkanocnego posiłku.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław + ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie na pustkowiu.

Stowarzyszenie Jedlnia występuje z propozycją solidarności z sąsiadem, z każdym potrzebującym, w naszej miejscowości, w gminie, w naszym kraju.

Każdy potrzebujący pomocy może zwrócić się do redaktor Danuty Szegdy-Pestki  (tel. w gazecie Nasza Jedlnia), lub ks. proboszcza Janusza Smerdy. Przekażemy wiadomość, lub sami sprowadzimy pomoc.

W związku z panującym w Polsce stanem epidemii, podczas uroczystości religijnych w kościele może przebywać jednocześnie zaledwie 5 osób. Drodzy Parafianie,  zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach poprzez transmisję online z kościoła św. Mikołaja w Jedlni. Poniżej link dla wszystkich. Zapraszamy .

Msza on-line w naszej Parafii.

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

09 kwiecień 2020

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2020-04-09, Wielki Czwartek
    J 13,1-15
    Było to przed Świętem Paschy. Jezus widząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty, syna Szymona, aby Go wydać, widząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło, nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: „Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?” Jezus mu odpowiedział: „Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później to będziesz wiedział”. Rzekł do Niego Piotr: „Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał”. Odpowiedział mu Jezus: „Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną». Rzekł do Niego Szymon Piotr: «Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę”. Powiedział do niego Jezus: „Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy”. Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: „Nie wszyscy jesteście czyści”. A kiedy im umył nogi, przywdział szaty, i gdy znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: „Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? Wy Mnie nazywacie «Nauczycielem» i «Panem» i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com