Zgodnie z czerwcową tradycją już po raz czternasty mieszkańcy naszej parafii i okolicznych miejscowości uczestniczyli w rajdzie rowerowym połączonym z mszą polową przy kapliczce św. Franciszka.

26 czerwca 2022 roku o godz.14.00, liczna grupa miłośników jazdy rowerem, zgromadziła się na placu przy kościele św. Mikołaja w Jedlni i po krótkiej modlitwie wyruszyli wyznaczoną trasą. Jadąc „Królewską Drogą” uczestnicy rajdu po krótkim odpoczynku przy kapliczce św. Tekli dotarli do kapliczki św. Franciszka. Ks. proboszcz Janusz Smerda powitał liczne grono zebranych i punktualnie o godz. 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie rozpoczęła się Msza św. przy ołtarzu przygotowanym przez leśników z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Modliliśmy się o pokój w Europie, o nasz wspólny dom - przyrodę. Dbając o piękno przyrody, chwalimy i poznajemy jego Stwórcę. „Pochwalony bądź, Panie mój”śpiewał św. Franciszek z Asyżu. Na zakończenie ks. proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie rajdu. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki i udali się na polanę, gdzie leśniczy Jacek Warchoł przygotował miejsce na ognisko. Zapraszamy na kolejny jubileuszowy rajd za rok.

obejrzyj zdjęcia z rajdu.

 

 

Ewangelia na dzis

13 sierpień 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2022-08-14, Dwudziesta Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com