25 czerwca 2022r. od godziny 10:30 w naszej parafialnej plebanii odbywał się I Parafialny Dzień Seniora, który został zorganizowany przez Parafialny Wolontariat św. Mikołaja w Jedlni.

Bardzo się cieszymy, że inicjatywa spotkała się z takim odzewem i piękną frekwencją. Najstarsza seniorka, która przybyła na spotkanie urodziła się w 1930 roku. Zaproszeni goście przybyli do nas z miejscowości - Brzeziny, Jaśce, Jedlni, Jedlni Kolonia, Sokołów i Zadobrza. Nasi kochani seniorzy mogli aktywnie spędzić czas, porozmawiać, posilić się jakimś smakołykiem, pośpiewać piosenek z lat swojej młodości. Zwiedzili naszą regionalną Izbę Pamięci. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło, a szczególnie naszemu Wolontariatowi, który bardzo prężnie się rozwija.

obejrzyj wszystkie zdjęcia

 

 

Ewangelia na dzis

14 sierpień 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2022-08-14, Dwudziesta Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com