Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

2. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 i 18.30 będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie.
4. Bardzo dziękuję mieszkańcom drugiej części Jedlni Kolonia za złożoną ofiarę na sprzątanie i wystrój kościoła. Bóg zapłać. Za tydzień proszę o pomoc drugą Jedlni od 1 do 50 numeru
5. Przypominamy, że 31 lipca tj. przyszła niedziela mamy dyżur w Kaplicy Wieczystej Adoracji jako parafia, serdecznie zapraszamy na trwanie przy Chrystusie.
6. Do nabycia nowy numer „Naszej Jedlni” w cenie 5 zł. Jak zawsze wiele ciekawych artykułów dotyczących naszej parafii i całej lokalnej społeczności. Zapraszamy do nabywania przy wyjściu z Kościoła. Do nabycia również nowy numer Gościa Niedzielnego.
7. W najbliższą niedzielę 31 lipca po Mszach św. przed kościołem będą kwestować Rycerze Kolumba z Pionek, zbierając dobrowolne ofiary na wsparcie dekanalnej grupy pielgrzymkowej nr. 10 na Jasną Górę.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

Ewangelia na dzis

14 sierpień 2022

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2022-08-14, Dwudziesta Niedziela zwykła
    Łk 12,49-53
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie podzielonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com