Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, jak co roku skłania do zadumy, refleksji i gorliwszej modlitwy za naszych bliskich zmarłych… ale coraz częściej pojawia się też zaniepokojenie, gdy patrzymy na góry piętrzących się śmieci w pojemnikach znajdujących się na cmentarzach.

Stara plastikowa nienadająca się do recyklingu wiązanka wyrzucona na śmietnik, będzie rozkładała się kilkaset lat zatruwając powietrze i wody gruntowe albo zostanie spalona emitując do atmosfery trujące substancje. Nie zalewajmy naszych cmentarzy sztucznymi kwiatami! Zapalmy jeden symboliczny znicz na grobie bliskiej osoby. Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy i grób udekorowany sztucznymi kwiatami

Zachęcamy do ekologicznego obchodzenia dnia Wszystkich Świętych. Ekologiczne wianki, znicze i zero plastiku, czyli „Mniej śmieci – więcej pamięci!”

Plakat pobrano ze strony www.laudatosi.caritas.pl

 

Ewangelia na dzis

09 grudzień 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-12-09, Dzień powszedni
    Mt 11,11-15
    Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu, a zdobywają je ludzie gwałtowni. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie uznać, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha!»
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com