Dnia 30 czerwca 2021 r. w Uroczystość Najświętszej Trójcy uczniowie klas ósmych parafii św. Mikołaja w Jedlni przyjęli Sakrament Bierzmowania z rąk ordynariusza diecezji radomskiej biskupa Marka Solarczyka. Uroczystość ubogacał śpiewem Pan Organista Łukasz wraz ze scholą parafialną.

W trudnym roku pandemii Księdzu Wikariuszowi Dariuszowi udało się przygotować młodzież do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, uroczystość odbyła się w dwóch grupach: o godzinie 18.00 i o godzinie 19.00. Sakrament Bierzmowania przyjęło 36 osób.

Podczas homilii ks. biskup zachęcał do pewnej i silnej wiary w moc Bożego działania w sakramencie bierzmowania. Prosił młodzież, aby z wiarą w sercu przystąpiła do sakramentu. Podkreślił  znaczenie  siedmiu darów Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej.  Mówił o Duchu Świętym, który może nas obdarzyć jeszcze innymi darami. Ale wszystkie dary Ducha Świętego musimy wypraszać w modlitwie. Modlitwą również powinniśmy za nie dziękować i w sobie je rozwijać. Umacniają nas one w drodze do osiągnięcia życia wiecznego, w naszym chrześcijańskim powołaniu. Dary Ducha Świętego umacniają naszą wiarę i miłość do Boga. 
Ksiądz biskup zwrócił się także do rodziców i wszystkich bliskich, którzy towarzyszyli kandydatom: podkreślił, że bardzo ważne jest aby wspierać tych młodych ludzi, być zawsze blisko nich i  własnym życiem dawać im przykład żywej wiary.

Wszystkim nowo bierzmowanym życzymy obfitości łask bożych i otwartości na działanie Ducha Świętego w ich życiu.

obejrzyj zdjęcia z uroczystości

 

Ewangelia na dzis

29 lipiec 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-07-29, Wspomnienie św. Marty
    Łk 10,38-42
    Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com