Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 1. Odmawiajmy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
 2. Bardzo dziękuję mieszkańcom Sokołów za złożoną ofiarę na kościół, Bóg zapłać. Za tydzień proszę o pomoc po przerwie świątecznej mieszkańców Stoków.
 3. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. Ogłoszenie o wolontariacie dzieci ze szkół w Jedlni i w Jaroszkach.

  Wolontariusze Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu w Jedlni i Szkolnego Koła  Wolontariatu w Jaroszkach od kilku lat wspierają działalność misyjną. Włączyli się między innymi w akcje:  „Opatrunek na Ratunek”, „Kup Pan Szczotkę”, „Podaj Mydło” oraz wspierali parafialną zbiórkę okularów, biżuterii, przyborów szkolnych na rzecz misji. Dołączyli także do adwentowych akcji „Drzewko Szczęścia” i przeznaczyli drobną sumę dla dzieci w Kamerunie i Kolumbii.  Misjonarze na całym świecie walczą nie tylko z pandemią, ale również z wieloma innymi znacznie bardziej groźnymi chorobami. W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić. Co jest potrzebne? Gazy jałowe i niejałowe, kompresy, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary), płyny do odkażania ran (Octanisept, Octedin), termometry bezrtęciowe, ciśnieniomierze, glukometry z paskami itp.Sprawmy, aby życie dzieci w afrykańskim buszu nie było bolesne, a zabawy sprawiały wiele radości. Zbieramy wszystko, co nadaje się do opatrywania ran, a ma długi termin ważności. To rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota.

  Pomóżcie nam je zdobyć i przyłączcie się do Akcji „Opatrunek na Ratunek”-  Wolontariusze ze szkół w Jedlni i w Jaroszkach

  Ofiarowane opatrunki będzie można przynieść w niedzielę 18 i 25 kwietnia i przekazać wolontariuszom.

 6. Ogłoszenie Stowarzyszenia Jedlnia o albumie fotograficznym „ Zatrzymane w kadrze”.

         Stowarzyszenie JEDLNIA i par. św. Mikołaja przygotowuje wydanie w tym  roku  albumu fotograficznego „Zatrzymane w kadrze” – sagi rodów   jedleńskich w oparciu o zdjęcia fotograficzne z okresu międzywojennego i wojny (do 1945 roku) z krótkim opisem rodzinnej historii. Zależy nam na zdjęciach i innych dokumentach rodzinnych upamiętniających ważne momenty w życiu mieszkańców, opowiadających o sprawach codziennych i uroczystych.Wszystkich, którzy chcą, by historia ich rodziny została upamiętniona w tym albumie,  prosimy o kontakt z redakcją gazety Nasza Jedlnia: Danutą Szegda-Pestka (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), Anną Winiarską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 


Ewangelia na dzis

11 kwiecień 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • 2021-04-11, Niedziela Miłosierdzia Bożego
  J 20,19-31
  Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę». A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!» Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli». I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com