Wszyscy widzieliśmy brutalne ataki na kościoły, do których doszło w ostatnim tygodniu października. Radykalne lobby proaborcyjne podjęło próbę pozyskania setek tysięcy młodych ludzi dla swoich politycznych celów. Wielu z nas zareagowało wtedy spontanicznie, samoorganizując się w obronie kościołów. Wiemy już, że setki świątyń ocalały od profanacji właśnie dlatego, że znaleźli się katolicy gotowi bronić Najświętszego Sakramentu i Domu Bożego przed falą niepohamowanej agresji.

Wraz z początkiem listopada protesty osłabły i zelżały. Widząc coraz mniejsze zainteresowanie społeczne, manifestanci zmienili strategię, ale zdążyli już pokazać, że to Kościół jest głównym celem ich ataku. Pokazem tej agresji w ostatnich dniach są zniszczenia na murach krakowskiej Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława (na Skałce).
Dlatego powinniśmy być przygotowani na kolejne fale protestów, a wraz z nimi – na dalsze zamachy. Aby skoordynować, usprawnić i utrwalić aktywność wiernych, stworzyliśmy serwis internetowy pod adresem:

Ewangelia na dzis

04 marzec 2021

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2021-03-04, Wielki Post, Święto św. Kazimierza, królewicza
    J 15,9-17
    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com