Dnia 19 czerwca 2020 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa uczniowie klas ósmych parafii św. Mikołaja w Jedlni przyjęli Sakrament Bierzmowania z rąk Ojca Eugeniusza Augustyna, Opata Zakonu Cystersów w Wąchocku. Gościem uroczystości, sprawując również Mszę św. był ks. dr Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz  rodzin. Uroczystość ubogacał śpiewem Pan Organista Łukasz wraz ze scholą parafialną.

W trudnym roku pandemii Księdzu Wikariuszowi Dariuszowi udało się przygotować młodzież do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, uroczystość odbyła się w dwóch grupach: o godzinie 16.00 i o godzinie 18.00. Sakrament Bierzmowania przyjęło 29 osób.

Ojciec Eugeniusz, w wygłoszonej homilii zachęcał młodych do nieustannego świadczenia o Chrystusie w codziennym życiu i życzył dobrego wyboru drogi dorosłego życia.

 

Obejrzyj wszystkie zdjęcia:

grupa I bierzmowania 

grupa II bierzmowania

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

05 lipiec 2020

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • 2020-07-05, 14. Niedziela zwykła
    Mt 11,25?30
    W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko prze kazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com