W niedzielę 17 maja w kościele parafialnym w Jedlni podczas mszy św. o godz. 12.00 zebrani wierni dziękowali Panu Bogu za osobę św. Jana Pawła II. Było to w przededniu 100 rocznicy urodzin tego świętego, dziękując Mu za jego życie i za Jego kapłańsko – papieski pontyfikat. Podczas mszy św. został odczytany list Prezydium Episkopatu Polski skierowany do wiernych z okazji przypadającej rocznicy urodzin tego świętego.

Po mszy św. nastąpiło przejście na cmentarz pod wybudowany pomnik ku czci dzieci nienarodzonych. Tu przy pomniku ks. kan. Janusz Smerda proboszcz parafii poprowadził modlitwę przeproszenia Boga za grzechy aborcji i modlitwę w intencji rodzin oraz ten pomnik pobłogosławił. Wybudowany symboliczny pomnik ma na celu upamiętnić tych, którym na przestrzeni  minionych lat nie pozwolono się narodzić; którzy nie ujrzeli piękna tego świata, którzy nie poznali swoich oprawców, którzy nawet swego grobu nie mają. Pomnik ma także na celu upamiętnienie papieskiego nauczania św. Jana Pawła II nazwanego papieżem – obrońcą życia, stąd cytat na pomniku ,, Brońcie życia od poczęcia do naturalnej śmierci”.

obejrzyj zdjęcia

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

03 czerwiec 2020

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2020-06-04, ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
    Mt 26,36-42
    Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do uczniów: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę tam i się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną!» I odszedłszy nieco dalej, upadł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie».
    Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe». Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich, i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com