Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 13 czerwca 2019 roku ogłosił, że obecny rok będzie Rokiem Jana Pawła II.

18 maja 2020 r. będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, "naszego wielkiego rodaka zasłużonego w walce o wyzwolenie Polski spod jarzma komunizmu" - głosi uchwała.

Nie możemy uroczyście i wspólnie  świętować 100. rocznicy jego  urodzin, ale chcemy zaprosić do włączenia się w pewne działania, które będą podejmowane „Razem, choć osobno”

 1. Proponujemy umieszczenie wizerunku Jana Pawła II w oknie, udekorowanie biało-żółtymi kolorami, zapalenie świeczki dnia 13 i 18 maja.
 2. Zachęcamy do solowego i  rodzinnego śpiewania „Barki”  i innych pieśni papieskich („Nie zastąpi Ciebie nikt…)
 3. Czytanie i recytowanie wierszy autorstwa Karola Wojtyły
 4. Wspólne, rodzinne oglądanie filmów poświęconych Ojcu Świętemu
 5. Zdalne katechezy i lekcje okolicznościowe związane z 100.rocznicą urodzin Jana Pawła II
 6. Udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie „Pocztówka do Nieba” – stworzenie przez dzieci i młodzież w wieku 4-15 lat  własnej pocztówki adresowanej do św. Jana Pawła II  w dowolnej technice ( ołówek, kredki, pastele, farby, wycinanki itp.). Zdjęcie lub skan z uzupełnionym  Formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 17.05.2020r. do godz.17

Pełny regulamin konkursu na stronie:

https://ekai.pl/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-pocztowka-do-nieba/

 

Konkursy szkolne

 

 1. Samodzielne wykonanie przez dzieci i młodzież pracy plastycznej  „Mój portret  Jana Pawła II”. Praca może być wykonana dowolną techniką w formacie A4. Prace należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20.05.2020r.
 2. Konkurs literacki  dla  uczniów klas 6-8 „List do Jana Pawła II”.

Napisz list do Jana Pawła II, w  którym opowiesz o tym, co działo się w Polsce,  w Kościele   i na świecie od dnia jego śmierci, jak ludzie realizują jego nauczanie, jaka jest sytuacja na świecie dzisiaj dziś itp. Nie dokonuj szczegółowej analizy politycznej, gospodarczej, teologicznej, ale potraktuj Jana Pawła II, jako przyjaciela, którego dawno nie widziałaś/ nie  widziałeś  i opowiadasz mu  o ważnych wydarzeniach.

 • Czas realizacji do 05.2020r.
 • Nagroda to opublikowanie najciekawszych listów w „Naszej Jedlni”.
 • Kryteria oceny prac:
 • samodzielność,
 • zgodność prac z tematem,
 • trójdzielność kompozycji i jej oryginalność,
 • poprawność zapisu ,
 • bogactwo języka, poprawność stylistyczna, gramatyczna, ortograficzna i interpunkcyjna.
 • Prace nie mogą przekraczać 1 strony formatu  A4  i należy je przesłać na adres

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

03 czerwiec 2020

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Środa 2020-06-03, WSPOMNIENIE ŚW. KAROLA LWANGI I TOWARSZYSZY, MĘCZENNIKÓW
  Mk 12,18-27
  Przyszli do Jezusa saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: „Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: «Jeśli umrze czyjś brat i pozostawi żonę, a nie zostawi dziecka, niech jego brat weźmie ją za żonę i wzbudzi potomstwo swemu bratu». Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i umierając, nie zostawił potomstwa. Drugi ją wziął i też umarł bez potomstwa, tak samo trzeci. I siedmiu ich nie zostawiło potomstwa. W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc, gdy powstaną, którego z nich będzie żoną? Bo siedmiu miało ją za żonę”. Jezus im rzekł: „Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej ? Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie. Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa o krzaku, jak Bóg powiedział do Mojżesza: «Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba». Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com