Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca naszej parafii odbyło się 5 stycznia w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze”. Spotkanie to poprzedziła Msza św. którą odprawił  ks. Dariusz Zając -wikary naszej parafii. W czasie Eucharystii modliliśmy się za naszą rodzinę różańcową i naszych bliskich, zarówno żywych i zmarłych w 2019 r. 

Na wstępie naszego spotkania w „Zaciszu” obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez  panią katechetkę  Martę Rusek  w wykonaniu młodzieży z Publicznej Szkoły w Jedlni. Dalej był śpiew kolęd, czytanie Słowa Bożego, łamanie się opłatkiem i życzenia na ten Nowy Rok 2020 r. Piękne życzenia wszystkim zebranym złożyła Krystyna Czachor: 

W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia,

Pragnę Wam złożyć najszczersze życzenia.

Niech w każdym domu iskra radości na stałe zagości,

Iskra pojednania, szczęścia, przyjaźni i miłości.

Malutki Jezus na świat przyszedł w ubogiej stajence,

Pasterze i królowie oddają hołd Jemu i Panience

Wielką misję powierzono Bożemu Synowi,

By walczył przeciwko grzechom i szatanowi.

Życzę szczęśliwego roku 2020 każdemu człowiekowi,

Bogatemu , biednemu, młodemu i seniorowi,

Życzę by naszą wspólnotę różańcową taka napełniała siła

By zawsze panowała wśród nas atmosfera miła.

Byśmy wszyscy się wzajemnie zawsze rozumieli,

I szczere intencje wobec siebie mieli,

A nasza najlepsza Matka Królowa Różańca świętego,

Wyprasza dla nas łaski u Syna swojego.

Spotkanie uświetnił Zespół Królewskie Źródła. Składamy podziękowania pani Jadwidze za miłe przyjęcie, pyszne ciasta.

 

OBEJRZYJ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

  


 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Poniedziałek 2020-01-20, 2. tydz. zwykły
    Mk 2,18-22
    Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: „Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?” Jezus im odpowiedział: „Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć. Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com