Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedyny dzień w roku, w którym wierni wychodzą na ulice prosić o błogosławieństwo Chrystusa dla swoich domów i rodzin. Tak też było w parafii św. Mikołaja w Jedlni. Procesja Eucharystyczna przeszła tradycyjną trasą, jak co roku wiernych nie zabrakło. Przy każdym pięknie przystrojonym ołtarzu czytane były fragmenty Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Wierni poprzez śpiew i modlitwę przy czterech ołtarzach wyznawali wiarę. Kapłan błogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem. Całą uroczystość uświetniła orkiestra „Boni Angeli".

obejrzyj zdjęcia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Piątek 2019-07-19, 15. tydz. zwykły
    Mt 12,1-8
    Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, będąc głodni, zaczęli zrywać kłosy i jeść. Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: „Oto Twoi uczniowie czynią to, czego nie wolno czynić w szabat”. A On im odpowiedział: „Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładne, których nie wolno było jeść jemu ani jego towarzyszom, tylko samym kapłanom?
    Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy? Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia. Gdybyście zrozumieli, co znaczy: «Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary», nie potępialibyście niewinnych. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com