Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedyny dzień w roku, w którym wierni wychodzą na ulice prosić o błogosławieństwo Chrystusa dla swoich domów i rodzin. Tak też było w parafii św. Mikołaja w Jedlni. Procesja Eucharystyczna przeszła tradycyjną trasą, jak co roku wiernych nie zabrakło. Przy każdym pięknie przystrojonym ołtarzu czytane były fragmenty Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Wierni poprzez śpiew i modlitwę przy czterech ołtarzach wyznawali wiarę. Kapłan błogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem. Całą uroczystość uświetniła orkiestra „Boni Angeli".

obejrzyj zdjęcia

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2020-01-25, ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚWIĘTEGO PAWŁA APOSTOŁA
    Mk 16,15-18
    Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com