W dniu 30 kwietnia 2019 r. w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 młodzież klas VIII i III gimnazjum w Jedlni otrzymała z rąk O. Eugeniusza Augustyna Opata Zakonu Cystersów z Wąchocka Sakrament Bierzmowania. Jest on dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane w sakramencie chrztu, czyli nowego życia z wody i Ducha św. Podczas homilii opat nauczał o tym, jak powinien zachowywać się prawdziwy chrześcijanin.

Powinien świadczyć o swojej wierze w każdej chwili życia. Mszę św. koncelebrowali także ks. Czesław Przewłocki i ks. proboszcz Janusz Smerda. Po Komunii św. młodzież wyraziła swoje podziękowanie. Najpierw o. Eugeniuszowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, następnie rodzicom, księżom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, świadkom i wszystkim, którzy pomogli właściwie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i otaczali ich swoją modlitwą. Młodzież podziękowała także ks. Jarosławowi Grabce za przygotowanie oraz panu organiście Łukaszowi i scholi.
Módlmy się za młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, aby dzięki niemu pełniej uczestniczyła w zbawczym posłannictwie Jezusa Chrystusa dzięki otrzymanej szczególnej łasce Ducha Świętego.
obejrzyj zdjecia-autor G.Rojek 


 

 

 

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2020-01-25, ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚWIĘTEGO PAWŁA APOSTOŁA
    Mk 16,15-18
    Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com