W dniu 30 kwietnia 2019 r. w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 młodzież klas VIII i III gimnazjum w Jedlni otrzymała z rąk O. Eugeniusza Augustyna Opata Zakonu Cystersów z Wąchocka Sakrament Bierzmowania. Jest on dopełnieniem i umocnieniem tego, co zostało zapoczątkowane w sakramencie chrztu, czyli nowego życia z wody i Ducha św. Podczas homilii opat nauczał o tym, jak powinien zachowywać się prawdziwy chrześcijanin.

Powinien świadczyć o swojej wierze w każdej chwili życia. Mszę św. koncelebrowali także ks. Czesław Przewłocki i ks. proboszcz Janusz Smerda. Po Komunii św. młodzież wyraziła swoje podziękowanie. Najpierw o. Eugeniuszowi za udzielenie Sakramentu Bierzmowania, następnie rodzicom, księżom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, świadkom i wszystkim, którzy pomogli właściwie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i otaczali ich swoją modlitwą. Młodzież podziękowała także ks. Jarosławowi Grabce za przygotowanie oraz panu organiście Łukaszowi i scholi.
Módlmy się za młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania, aby dzięki niemu pełniej uczestniczyła w zbawczym posłannictwie Jezusa Chrystusa dzięki otrzymanej szczególnej łasce Ducha Świętego.
obejrzyj zdjecia-autor G.Rojek 


 

 

 

 

 

 

Msze Święte

w niedziele:
7:00, 9:00, 12:00, 16:00

w tygodniu:
7.00, 18:00

Ewangelia na dzis

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Sobota 2019-05-25, 5. tydz.wielkanocny
    J 15,18-21
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: «Sługa nie jest większy od swego pana». Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał”.
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com